"Biblioteczny Pakiet ProStudent"

Krosno

Aby ułatwić studentom naukę do zimowej sesji egzaminacyjnej Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie zaprasza studentów do skorzystania ze specjalnej oferty w ramach akcji „Biblioteczny Pakiet ProStudent”.
Nasze propozycje dla studentów to zintegrowane usługi biblioteczne, które łączą mobilne rozwiązania z tradycyjnym dostępem do zbiorów biblioteki
i nową, zaprojektowaną strefą efektywnej nauki . Akcja w PBW w Krośnie trwać będzie w czasie zimowej sesji egzaminacyjnej  od 15 stycznia do 31 marca br.
Studenci, którzy zdecydują się w tym czasie zapisać do biblioteki i otrzymają kartę biblioteczną uprawniającą do korzystania ze zbiorów Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie i jej pięciu filii , oraz zwiększony limit wypożyczeń, który będzie obowiązywał przez cały okres studiów. Oprócz bogatej oferty książek drukowanych nowo zapisani studenci otrzymają darmowy dostęp do książek w wersji elektronicznej w Czytelni Ibook Libra.
Ale to nie wszystko. Użytkownicy Biblioteki mają możliwość  skorzystania z „Book Roomu” -  pokoju pracy twórczej indywidualnej i zespołowej. Do dyspozycji użytkowników  w nowym zaprojektowanym pomieszczeniu znajduje się komputer z dostępem do Internetu, projektor multimedialny oraz tablica suchościeralna.  
Warto przypomnieć, że użytkownicy biblioteki mogą korzystać z e-usług w ramach projektu „Podkarpackie e-biblioteki pedagogiczne”. Czytelnik w dowolnym czasie w dowolnym miejscu może zamówić książki, które zostaną dostarczone przez pocztę bezpośrednio pod wskazany adres. Od początku stycznia  br. trwa promocja darmowej dostawy. Czytelnik ponosi wyłącznie koszty zwrotu zamówionych książek lub oddaje je bezpośrednio w bibliotece. Dla książek i materiałów bibliotecznych wypożyczonych zdalnie wydłuża się dodatkowo okres wypożyczenia o 30 dni.
Wygodnym i praktycznym rozwiązaniem dla wielu użytkowników szczególne dla studentów  jest nasza aplikacja mobilna "e-Biblioteki Pedagogiczne" na platformy Android (Google Play), iOS (App Store) oraz Windows Phone (Microsoft Store) , która umożliwia pełną obsługę konta w systemie bibliotecznym oraz szybki i wygodny  dostęp do nowoczesnych e-usług.
Aby skrócić czas wytężonej pracy umysłowej i wielogodzinnego wertowania tysiąca książek polecamy studentom wzbudzającą największe zainteresowanie  e-usługę: zamawiania skanów lub kserokopii artykułów z czasopisma lub fragmentów książek.
 
Każdy student otrzyma indywidualny instruktaż  korzystania z elektronicznego katalogu INTEGRO oraz wszystkich nowych funkcjonalności i e-usług dostępnych w bibliotece.
Zapraszamy studentów wszystkich uczelni wyższych.

Katarzyna Materna

Autor: Katarzyna Materna