Zapisz się do biblioteki

Zapis do biblioteki

Zapisz się do biblioteki z potwierdzeniem swoich danych osobowych przez Profil Zaufany.

Jeżeli nie są Państwo naszymi czytelnikami możecie zapisać się do wybranej Biblioteki przez Internet, a swoje dane osobowe potwierdzić z wykorzystaniem Profilu Zaufanego. Dzięki temu bez osobistej wizyty w bibliotece mogą Państwo zostać naszym czytelnikiem i w pełni korzystać z zasobów i usług.


Usługa dostępna jest w:
  • Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Rzeszowie
  • Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie
  • Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Przemyślu
  • Bibliotece Pedagogicznej w Tarnobrzegu

Wskazówki:
  • Do każdej z ww. bibliotek należy zapisać się oddzielnie. Przy wypełnianiu formularza można wybrać również filie danej biblioteki.
  • Zapisując się do biblioteki należy wybrać do jakich agend (wypożyczalni) chcemy mieć nadane uprawnienia. Zachęcamy wybranie wszystkich agend, dzięki czemu możliwe będzie korzystanie z wszystkich filii danej biblioteki. Późniejsza zmiana wymaga kontaktu z biblioteką.
  • Jeżeli nie posiadają Państwo jeszcze Profilu Zaufanego moga Państwo wysłać wniosek o jego założenie przez internet a swoje dane osobowe potwierdzić w punkcie potwierdzającym (urzędy, banki) lub poprzez internet przy wykorzystaniu konta bankowego.  

Dzięki Profilowi Zaufanemu uzyskasz dostęp do wielu usług on-line, m.in.: złożysz wniosek o dowód osobisty, uzyskasz odpisy aktów stanu cywilnego, zgłosisz urodzenie się dziecka, sprawdzisz swoje zwolnienie lekarskie, sprawdzisz swoje punkty karne i wiele innych. Profil Zaufany zakłada się jednorazowo.
Więcej o Profilu Zaufanym: https://obywatel.gov.pl/zaloz-profil-zaufany.


Poniżej znajduje się film prezentujący krok po kroku proces zapisania się do biblioteki przy wykorzystaniu Profilu Zaufanego

Autor: Seweryn Kolano