Czytasz czasopisma ! Jesteś na bieżąco

Krosno

Zapraszamy do korzystania z bogatej kolekcji tytułów czasopism reprezentujących tematykę z zakresu edukacji w Polsce i na świecie, teorii i praktyki pedagogicznej, dydaktyki ogólnej i metodyk poszczególnych przedmiotów nauczania, psychologii, z dziedziny literatury, historii, geografii.
Czasopisma szybciej niż książki informują o najnowszych osiągnięciach z dziedziny teorii i praktyki nauczania, wspierają nauczycieli  na wszystkich etapach nauczania szkolnego, dostarczając szeroką wiedzę metodyczną i praktyczną.
W czasopismach  znajdziemy podpowiedzi, m. in jak przeprowadzić ciekawe zajęcia oraz jak angażować uczniów i podnosić ich aktywność.W roku 2019 nasza biblioteka zaprenumerowała nowe czasopismo  „Terapia Specjalna” . Periodyk adresowany jest do specjalistów pracujących z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi o specjalnych potrzebach edukacyjnych i terapeutycznych. W każdym numerze prezentowane są zalecenia terapeutyczne oraz porady specjalistyczne, które cieszą się uznaniem ze względu na swoją efektywność w praktycznej pracy. W każdym wydaniu zamieszczany jest  bank pomysłów z oryginalnymi, autorskimi scenariuszami dostosowanymi do osób z różnymi zaburzeniami rozwojowymi i zachowania wraz z gotowymi kartami pracy.Przypominamy o możliwości  zdalnego zamawiania i pobierania cyfrowej kopii artykułów z czasopism, fragmentów książek itp. ze  zbiorów Biblioteki, skatalogowanych w komputerowym systemie bibliotecznym oraz oznaczonych przyciskiem „Zamów kopię”.
Z usługi skorzystać mogą czytelnicy posiadający konto w systemie bibliotecznym INTEGRO.

Autor: Katarzyna Materna