„Dzień Dziecka w Bibliotece”

Krosno

5 czerwca br. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie odbyła się impreza czytelniczo – rekreacyjna pt. „Dzień Dziecka w Bibliotece”. Dzień ten połączyliśmy z największym świętem czytelniczym XVIII Ogólnopolskim Tygodniem Czytania Dzieciom. Zgodnie z tegorocznym hasłem akcji „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”,w programie  imprezy znalazły się literackie i sportowe atrakcje.
Ambasadorami naszej akcji, którzy zachęcali dzieci zarówno do wysiłku  fizycznego jak do wysiłku intelektualnego – czytania byli piłkarze z Karpat Krosno z trenerem Dariuszem Jęczkowskim, Jana i Antoni z Klubu Tańca Towarzyskiego „Gracja” , oraz uczniowie klasy pływackiej Szkoły Podstawowej nr 14  z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi w Krośnie z trenerem Jerzym Guzkiem.
Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 wysłuchały opowiadania Grzegorza Kasdepke pt. ”Remis”. Zgodnie z hasłem „Wpraw ciało w ruch by zdrowy był duch” dzieci miały okazję uczestniczyć również w mini treningu piłkarskim i pływackim . Dyscyplinę tańca towarzyskiego zaprezentowali młodzi tancerze  Jana i Antoni  -  Mistrzowie Okręgu Małopolskiego w tańcu towarzyskim do 9 lat. Przy ogromnych brawach zatańczyli sambę, cha che i jive'a.
Po ćwiczeniach fizycznych i spacerze po bibliotece na dzieci czekał poczęstunek w otoczeniu „Przytulaśków” przygotowanych przez twórczynię rękodzieła artystycznego Panią Joannę Szklarską.   
Biblioteka przygotowała dla dzieci prezenty w postaci pakietu książek, maskotki klasowej „Przytulaśki” oraz gadżetów czytelniczych.

Autor: Elżbieta Wilusz