Konkurs „Za drzwiami starej szafy” w Brzozowie

Krosno

W grudniu 2018 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie Filii w Brzozowie odbyła się uroczystość podsumowania konkursu plastycznego i literackiego „Za drzwiami starej szafy”, zorganizowanego we współpracy z działającym przy Filii Zespołem „Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy”.
Konkurs został skierowany do uczniów szkół podstawowych, a głównymi jego celami były: promocja czytelnictwa i rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci i młodzieży oraz zachęta do aktywności twórczej. Uczniowie klas  IV-V mogli wziąć udział w konkursie plastycznym na ilustracje do książek z serii „Opowieści z Narnii”  C. S. Lewisa. Dla uczestników w kategorii klas VI-VII zadanie polegało na napisaniu opowiadania na temat wymyślonych własnych przygód w krainie Narnii.
W konkursie wzięły udziały: Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Humniskach, Szkoła Podstawowa w Grabownicy Starzeńskiej, Szkoła Podstawowa w Haczowie, Szkoła Podstawowa w Dydni. Prace plastyczne oceniło Jury w składzie: Piotr Boczar – nauczyciel bibliotekarz Filii w Brzozowie, Dorota Długosz – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Górkach, Agata Bałuszyńska – malarka. Prace literackie oceniły: Katarzyna Tercha-Frankiewicz – poetka, Sabina Niemczyk – nauczyciel Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzozowie oraz Justyna Oleniacz - nauczyciel Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzozowie.

Laureatami konkursu zostali:

W konkursie plastycznym:
I miejsce - Julia Grzegorzak, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie
II miejsce - Julia Boroń, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie
III miejsce - Małgorzata Cierpiak, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie
III miejsce - Nikola Wojtuń, Szkoła Podstawowa w Haczowie

Wyróżnienia:
Marlena Dmitrzak, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie
Wanessa Śmierzyńska, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Humniskach
Natalia Korfanty, Szkoła Podstawowa  w Grabownicy Starzeńskiej
Dominika Czerkies, Szkoła Podstawowa  w Grabownicy Starzeńskiej.

W konkursie literackim:
I miejsce  – Hubert Wójcik, Szkoła Podstawowa w Dydni
II miejsce  – Karina Dziepak, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Humniskach
III miejsce  – Magdalena Wojtowicz, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Humniskach
III miejsce – Patrycja Borkowska, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie

Wyróżnienie
Blanka Kołodziej, Szkoła Podstawowa w Haczowie.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie a nauczycielom za współpracę przy organizacji przedsięwzięcia w szkołach. Zapraszamy do obejrzenia wystawy prac plastycznych nagrodzonych i z najwyższą liczbą punktów. 
Wystawę będzie można oglądać w lokalu biblioteki do 15 stycznia 2019 r.

Autor: Katarzyna Materna