„Kosmiczna Biblioteka”- to wydarzyło się tylko w naszej Bibliotece!

Krosno

Dzień Dziecka, który wciąga jak Czarne Dziury! Interaktywna zabawa przy wykorzystaniu smart kart , multimedialny pokaz astrofotografii i kosmiczna fotobudka - to mogło wydarzyć się tylko w naszej Bibliotece!
7 czerwca 2021 roku dzieci z klas II i III ze Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza
w Świerzowej Polskiej uczestniczyły w cyklicznej imprezie bibliotecznej z okazji Dnia Dziecka, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Kosmiczna Biblioteka 2021”.
Dla naszych gości przygotowano szereg atrakcji : zwiedzanie Biblioteki, kosmiczną fotobudkę, zagadki o Kosmosie, kolorowanie kosmicznych gadżetów, zabawy z wykorzystaniem aplikacji na smartfonie oraz rekomendacje książek popularnonaukowych o astronomii i opowiadań o przygodach bohaterów nie z tego świata! Niezwykłą atrakcją był multimedialny pokaz Kosmosu znanego astrofotografa Pana Mariusza Świętnickiego – naszego gościa, który przeniósł nas w czasie i przestrzeni w niezgłębione miejsca wszechświata i przybliżył tajemnice naszej Galaktyki.
Okazją do wspominania Dnia Dziecka spod znaku astronomii i kosmosu będą okolicznościowe upominki  w postaci gier, książek i zakładek, które zostały przekazane dla drugo- i trzecioklasistów.

Autor: Katarzyna Materna