"Mikołajkowe czytanie dzieciom" - 2019

Krosno

O tym, że czytanie to dobra zabawa, zwłaszcza gdy czytają dorośli przekonali się w dniu 6 grudnia br uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Krośnie , którzy wzięli udział w cyklicznej imprezie czytelniczej „Mikołajkowe Czytanie Dzieciom” pod hasłem „Czytają Pomocnicy Św. Mikołaja” .

Uczniom czytali  policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, strażak z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie  oraz żołnierz z 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu. 
Dzieci wysłuchały głośnego czytania opowieści o świętym Mikołaju z książki pt. "Nela na kole podbiegunowym"  oraz wzięły udział  w specjalnie dla nich przygotowanych  zabawach, grach ruchowych i  zajęciach plastycznych.
I w tym roku biblioteka pedagogiczna kontynuowała akcję  „Mikołajkowy Woreczek”, która polegała  na zachęcaniu rodziców  do codziennego głośnego czytania dzieciom.
Na ręce nauczycieli zostały przekazane Mikołajkowe Woreczki zawierające książeczki  wprowadzających dzieci w świat wartości, dobrego wychowania oraz  przyjemnego spędzania wolnego czasu.
Przedsięwzięcie to ma  celu nie tylko inicjować czytelnictwo wśród najmłodszych, ale również przypominać nam dorosłym o wartości książki i głośnego czytania dzieciom.

Autor: Katarzyna Materna