Narodowe Czytanie w naszych filiach

Krosno

Filie PBW w Krośnie włączyły się w obchody Narodowego Czytania . Zobaczcie fotorelacje z czytelniczych imprez:

Filia w Brzozowie

9 września 2021 r. w Zespole Szkół Budowlanych w Brzozowie odbyła się X edycja Narodowego Czytania. Do udziału w czytaniu „Moralności Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej została również zaproszona brzozowska Filia PBW w Krośnie, którą reprezentowała Elżbieta Szul.
W początkowej scenie  dramatu wcieliła się ona w rolę Pani Dulskiej, a w roli Hanki partnerowała jej uczennica Karolina Targowska.

 
    

Filia w Jaśle

Jasielska Filia włączyła się X jubileuszowe Narodowe Czytanie wraz z II Liceum Ogólnokształcącym im. ppłk. Józefa Modrzejewskiego w Jaśle.  Czytanie odbyło się online. Wybrane fragmenty „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej czytali nauczyciele bibliotekarze jasielskiej Filii  oraz uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia.Filia w Sanoku
 
Sanocka filia przyłączyła się do akcji wspólnego czytania. 10 września 2021 r. odbyła się impreza plenerowa na dziedzińcu Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku, a w role postaci z dramatu Gabrieli Zapolskiej wcielili się nauczyciele bibliotekarze naszej filii oraz uczniowie z klasy VIII b. Taka akcja wspólnego  czytania jest zaproszeniem do czytania przez cały rok.

    


Filia w Ustrzykach

Ustrzycka filia miała przyjemność włączyć się w obchody Narodowego Czytania „Moralności pani Dulskiej”(09.09.2021). W Zespole Szkół Licealnych im. Józefa Piłsudskiego razem z zaproszonymi gośćmi  z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ustrzykach Dolnych, nauczycielem bibliotekarzem Anną Bramberger oraz uczniami: Anną Bednarz, Julią Jasiewicz, Gabrielą Pudełko, Adamem Sochą i Aleksandrem Stebnickim czytaliśmy fragmenty dramatu.

   

Filia w Lesku

Leska Filia PBW w Krośnie zorganizowała Narodowe Czytanie wraz z Zespołem Szkół Technicznych i Artystycznych. Czytanie odbyło się 15 września w plenerze na terenie szkolnym. Wzięły w nim udział 3 klasy ZSTiA w Lesku. Młodzież przeczytała fragment pierwszego aktu z podziałem na role.

   


Autor: Katarzyna Materna