Ogłoszenie o naborze !!!

Krosno

A.     Ogłoszenie naboru.
Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy dla nauczyciela bibliotekarza w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie. Zatrudnienie w wymiarze całego etatu tj. 35/35.

A.      Opis stanowiska:
praca na stanowisku nauczyciela bibliotekarza w tym:  gromadzenie, opracowanie, udostępnianie zbiorów, prowadzenie zajęć bibliotecznych, szkoleń, warsztatów, konferencji, spotkań oraz innych projektów kulturalno-edukacyjnych. Wykonywanie obowiązków zg. z  harmonogramem czasu pracy przez 5 dni w tygodniu (8-15, 11-18), a także w soboty (8-13)

B.      Wymagania kwalifikacyjne. (art.9 KN (Dz. U. 2021 poz. 1762 oraz Rozporządzenie MEN z dn.1.08.2017r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz. U. 2020 poz. 1289).
1.   Posiada kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w Bibliotece.
2.   Posiada doświadczenie zawodowe  w pracy bibliotekarskiej.
3.   Spełnia warunki zdrowotne niezbędne do wykonywania pracy na stanowisku.
4.   Ma pełną zdolność do czynności prawnych i korzysta z pełni praw publicznych.
5.   Nie był prawomocnie ukarany żadną z poniższych kar dyscyplinarnych dla nauczycieli:
a) nagana z ostrzeżeniem,
b) zwolnienie z pracy,
c) zwolnienie z pracy z zakazem przyjmowania ukaranego do pracy w zawodzie nauczyciela w okresie 3 lat od ukarania,
d) wydalenie z zawodu nauczyciela
oraz
nie toczy się przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne.
6.   Nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.
7.   Nie toczy się przeciwko niemu postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego.

C.     Wymagane Dokumenty:
1.   CV
2.   Podanie o pracę
3.   Kwestionariusz osobowy dla kandydata (Zał. Nr 1)
4.   Oświadczenie o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystaniu z pełni praw publicznych (Zał. nr 2)
5.   Oświadczenie, że kandydat nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe (Zał.nr 2)
6.   Kserokopie dokumentów potwierdzających posiadanie wymaganych kwalifikacji
7.   Kserokopie dokumentów poświadczających zatrudnienie (zaświadczenie w przypadku kontynuacji zatrudnienia)
8.   Aktualne zaświadczenie o stanie zdrowia pozwalające na zatrudnienie, wystawione przez lekarza medycyny pracy,
9.   Inne dodatkowe dokumenty (kserokopie zaświadczeń o kursach, szkoleniach)
10.Oświadczenie kandydata o zapoznaniu z obowiązkiem informacyjnym (Zał. nr 3)
11.Oświadczenie kandydata dotyczące przetwarzania danych osobowych oraz wykorzystanie wizerunku (Zał. nr 4)

D.     Składanie aplikacji
Zainteresowani nauczyciele bibliotekarze spełniający wymagania aplikacyjne proszeni są
o złożenie kompletu dokumentów w terminie od 04.04.2022 r. do dnia 26.04.2022 r. osobiście w Sekretariacie Biblioteki (w godzinach pracy: 7:30 – 15:30) bądź przesyłką listową (data stempla) na adres: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie, ul. Grodzka 45b, 38-400 Krosno. Koperta z dopiskiem „Nabór na wolne stanowisko pedagogiczne”

F.     Ochrona danych osobowych. Klauzula informacyjna dla kandydata do pracy.
Administrator danych osobowych
Administratorem Państwa danych osobowych będzie Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie, ul. Grodzka 45B, 38-400 Krosno.
Inspektor ochrony danych
Do kontaktu z inspektorem ochrony danych służy następujący adres email: kbatorski@rodo.rzeszow.pl
Cel i podstawy przetwarzania
Państwa dane osobowe w zakresie wskazanym w przepisach prawa (1.) będą przetwarzane w celu przeprowadzenia obecnego naboru (2.),  natomiast inne dane na podstawie zgody (3.),  która może zostać odwołana w dowolnym czasie.
Jeżeli w dokumentach zawarte są dane, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO konieczna będzie Państwa zgoda na ich przetwarzanie (3.), która może zostać odwołana w dowolnym czasie.
1.     Ustawa z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (t.j. Dz. U. z 2021 poz. 1762),
2.     Art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. U.E. 2016 L.119 (dalej: RODO);
3.     Art. 6 ust. 1 lit. a RODO,

Odbiorcy danych osobowych
Państwa dane nie będą udostępniane innym podmiotom.

Okres przechowywania danych
Państwa dane zgromadzone w obecnym naborze będą przechowywane do zakończenia procesu rekrutacji.
Prawa osób, których dane dotyczą
Mają Państwo prawo do:
1.   prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii,
2.   prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych osobowych,
3.   prawo do ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
4.   prawo do usunięcia danych osobowych, w sytuacji, gdy przetwarzanie danych nie następuje w celu wywiązania się z obowiązku wynikającego z przepisu prawa lub w ramach sprawowania władzy publicznej,
5.   prawo do wniesienia skargi do Prezes UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa lub adres mail: kancelaria@uodo.gov.pl).

Informacja o wymogu podania danych
Podanie przez Państwa danych osobowych w zakresie wynikającym z przepisów prawa jest niezbędne, aby uczestniczyć w naborze. Podanie przez Państwa innych danych jest dobrowolne.

Autor: Katarzyna Materna