Półka z książkami dla dzieci w języku ukraińskim! Дитяча книжкова полиця українською мовою !

Krosno

W wypożyczalni PBW w Krośnie dostępne są dla naszych małych, ukraińskich czytelników książeczki w języku ukraińskim.
Dzieci mogą nie tylko przypomnieć sobie bajki, opowiadania i poezje znanych im rodzimych autorów, ale także moga poznać polską literaturę przełożoną na język ukraiński m. in. historię Kajko i Kokosza oraz "Przygody Koziołka Matołka".
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie bierze udział w projekcie „Podaruj książkę ukraińskim dzieciom”, realizowanym wspólnie przez Fundację Metropolia Dzieci i Instytut Książki. Celem projektu jest zapewnienie dostępu do literatury w języku ojczystym uchodźcom z Ukrainy, którzy w Polsce znaleźli swój nowy dom.
W ramach projektu, w bibliotece została wyodrębniona półka z książkami w języku ukraińskim, co mamy nadzieję, pozwoli ich odbiorcom poczuć się częścią czytelniczej społeczności.
Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu osób prywatnych (na portalu zrzutka.pl) oraz takich firm i instytucji jak: Fundacja Lotos, Fundacja Orlen, Fundacja PZU, Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego, Fundacja Powszechnego Czytania, Wydawnictwo Media Rodzina, Insignis Media, Wydawnictwo SQN, Chełmska Szkoła Rocka, Linguacious i Avant Assessment, Agnieszka Andrzejczak i grupa Autorzy Książek Ukrainie. Patronat nad projektem objęli: Polskie Radio, Polska Sekcja IBBY, Czas Dzieci, Biblioteka Narodowa, Lustro Biblioteki. Dystrybucją książek zajęła się firma kurierska DPD.
Część książek jest już dostepna w wypożyczalni, pozostałe ( po zgromadzeniu i opracowaniu w języku ukraińskim) już niebawem wzbogacą nasze biblioteczne zbiory!
Zapraszamy do wypożyczania!



Zachęcamy do wypożyczenia! 



Autor: Katarzyna Materna