„Wakacje z książką, czyli wypożycz mnie w ciemno” – akcja czytelnicza w jasielskiej Filii

Krosno

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie Filia w Jaśle zaprasza do wzięcia udziału w akcji czytelniczej „Wakacje z książką, czyli wypożycz mnie w ciemno”. Akcja „Wypożycz mnie w ciemno” zapoczątkowana została 8 maja 2018 r. (w Dniu Bibliotekarza) i trwała do końca maja.

Ze względu na zainteresowanie czytelników nauczyciele bibliotekarze jasielskiej Filii postanowili powtórzyć ją w czasie wakacji. Akcja ma na celu popularyzację czytelnictwa w nieco niecodzienny sposób, czyli poprzez wprowadzenie elementów niespodzianki i ryzyka do wyborów czytelniczych. Z myślą o czytelnikach nauczyciele bibliotekarze jasielskiej placówki wybrali, spośród zbiorów, kilkadziesiąt pozycji ze współczesnej  literarury pięknej i zapakowali je w szary papier. Czytelnik losuje książkę i wypożycza ją nie znając jej tytułu.
Gorąco   zachęcamy czytelników do skorzystania z tej tej formy wypożyczeń, a być może uda się komuś odkryć nowe upodobania czytelnicze, czy ciekawego autora, albo wypożyczyć książkę z gatunku, który lubi. Jeśli zaś wybór byłby nietrafiony można wylosować kolejną pozycję.

Grażyna Jędryczka

Autor: Katarzyna Materna