„Wielka Liga Czytelników” - Etap powiatowy

Krosno

Już 28 lutego 2019 r. o godz. 10.00 w siedzibie Koordynatora Powiatowego – w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie - przy ul. Grodzkiej 45 b odbędzie się etap powiatowy IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”.
Również tego samego dnia i o tej samej godzinie, odbędzie się etap powiatowy w Filiach PBW w Krośnie: w Brzozowie, Jaśle, Sanoku i Ustrzykach Dolnych.
                Organizator „Wielkiej Ligi Czytelników” umożliwi dostęp do testów powiatowych po ich zakończeniu. Testy będą udostępnione w wersji elektronicznej – do wypełnienia na stronie internetowej (odsyłacz do strony będzie umieszczony w systemie obsługi projektu) w dniu 1 marca       od godz. 9.00 do godz. 21.00. Organizator zachęca do skorzystania z okazji i wypełniania testu w formie rodzinnej rozrywki czytelniczej czy też dodatkowego konkursu szkolnego/bibliotecznego. Wyniki będą pojawiać  się automatycznie po wypełnieniu testu. Komitet Organizacyjny nie będzie prowadził klasyfikacji związanej z wynikami testu online. W etapie powiatowym pytania testu dla klas 1-4 dotyczą książki: J. Bednarek, „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” (całość) – test przygotowany na podstawie: Wydanie I, Warszawa, Poradnia K, 2015. Pytania testu dla klas 5-8 dotyczą książki: Z. Nienacki, „Niesamowity dwór” (całość) – test przygotowany na podstawie: Wydanie 2 w tym opracowaniu, Łódź, Literatura, 2004 oraz Wydanie 4, Olsztyn Wydawnictwo Pojezierze, 1990.
                Zwycięzcy etapu powiatowego wezmą udział w etapie wojewódzkim „Wielkiej Ligi Czytelników”.

Autor: Katarzyna Materna