„Wielka Liga Czytelników” - Etap powiatowy

Krosno

W dniu 28.02.2019 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie i jej filiach w Brzozowie, Jaśle, Sanoku i Ustrzykach Dolnych odbył się finał etapu powiatowego IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”.
W Krośnie wzięło udział, łącznie 13 uczniów, klas 1-4 ze szkół:    Katolicka Szkoła Podstawowa Księży Michalitów w Krośnie,  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich,  Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Rogach,  Szkoła Podstawowa im. St. Gałuszki w Przybówce,  Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Krośnie. W kategorii klas starszych (5-8) uczestniczyło 9 uczniów ze szkół:  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Łękach Dukielskich,  Szkoła Podstawowa im. St. Gałuszki w Przybówce,  Szkoła Podstawowa  nr 14 z Oddziałami Sportowymi i Integracyjnymi   w Krośnie,  Szkoła Podstawowa w Kobylanach.
                W Filii PBW w Brzozowie uczestniczyło 6 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Golcowej i 6 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Woli Jasienickiej.
                W Filii PBW w Jaśle wzięło  udział 3 uczniów w kategorii kl. 1-4    i 3 uczniów w kategorii  kl. 5-8  z  Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle.
                W Filii PBW w Sanoku w kategorii kl. 1-4 uczestniczyło 3 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Długiem i 3 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Nowosielcach. W kategorii  kl. 5-8 uczestniczyło  3 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Nowosielcach.
                W  Filii PBW w Ustrzykach Dolnych   uczestniczyli uczniowie  Szkoły Podstawowej im. I. Łukasiewicza w Ropience, 3 uczniów w kategorii klas 1-4 i 1 uczeń w kategorii  kl. 5-8.
                Do etapu wojewódzkiego awansowały  drużyny, które zdobyły największą liczbę punktów, nie mniejszą niż 120. W powiecie krośnieńskim awansowała drużyna z Katolickiej Szkoły Podstawowej Księży Michalitów w Krośnie, w kategorii klas 1-4 i drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 14 z Oddziałami Sportowymi i Integracyjnym w Krośnie w kategorii klas 5-8.
                W powiecie bieszczadzkim awansowała drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w Ropience w kategorii klas 1-4.
                W powiecie  brzozowskim awansowała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Golcowej w kategorii klas 1-4.
                W powiecie jasielskim awansowała drużyna z Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle w kategorii klas 1-4 i drużyna z tej samej szkoły w kategorii klas 5-8.
                W powiecie sanockim awansowała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Długiem w kategorii klas 1-4 i drużyna ze Szkoły Podstawowej w Nowosielcach w kategorii klas 5-8.
               
                Zwycięzcy etapu powiatowego wezmą udział w etapie wojewódzkim „Wielkiej Ligi Czytelników”, który odbędzie się 28.03.2019 r. w Rzeszowie. Życzymy sukcesów!

Autor: Katarzyna Materna