X – jubileuszowe MIKOŁAJKOWE CZYTANIE DZIECIOM

Krosno

X – jubileuszowe MIKOŁAJKOWE CZYTANIE DZIECIOM za nami. Tym razem w rolę pomocników św. Mikołaja wcielili się : Lucyna Opoń - kierownik krośnieńskiego oddziału Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Andrzej Dziugan - dyrektor krośnieńskiego oddziału Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, lekarz Barbara Mrozek, bryg. Krzysztof Marszałek - zastępca komendanta miejskiego PSP w Krośnie, asp. sztab. Paweł Buczyński - oficer prasowy KMP w Krośnie, a także dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie Małgorzata Szybiak. W mikołajkowym czytaniu wziął udział także komendant miejski policji w Krośnie insp. Leszek Buryła.
Na szczególne zaproszenie św. Mikołaja odpowiedzieli uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 14 z Oddziałami Sportowymi i Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków w Krośnie. Nasze literackie mikołajki rozpoczęły się od głośnego czytania książki Katarzyny Wierzbickiej „Elf do zadań specjalnych”.
Dzieci wysłuchały uroczej, świątecznej opowieści o wartości współpracy, wyrozumiałości i wspólnie spędzanego czasu.
Był również czas na zabawy logiczne, plastyczne i ruchowe. Dużą frajdę sprawiła dzieciom zabawa świątecznymi kartami 4D z wykorzystaniem aplikacji mobilnej. Każdy uczestnik mógł za pomocą technologii rozszerzonej rzeczywistości zrobić sobie zdjęcie z ulubioną bajkową postacią, która dodatkowo tańczyła i śpiewała świąteczne piosenki.
Wszyscy młodzi czytelnicy otrzymali mikołajkowy upominek, a cała klasa zestaw książeczek do wspólnego czytania.
Trudno było nam się rozstać, ale św. Mikołaj obiecał, że wróci do nas za rok.
Do zobaczenia.

Autor: Katarzyna Materna