XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w brzozowskiej Filii

Krosno

W pierwszym tygodniu czerwca brzozowska Filia PBW już po raz kolejny przyłączyła się do akcji „Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom”, której tegorocznym hasłem było „Wychowanie przez sport i czytanie”.
5 czerwca dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 2 w Brzozowie wysłuchały opowieści „Wielkie złe borsuki” oraz „Kudłatek i zestaw badacza owadów” ze zbioru „7 nawyków szczęśliwego dziecka” Sean’a Covey’a. Dzięki tym tekstom przypomniały sobie jak ważna jest współpraca z innymi podczas gry w piłkę nożną i jak ważne jest określenie sobie celu działania. Dzieci układały także puzzle do tekstu książki oraz z zainteresowaniem oglądały propozycje literatury dziecięcej dostępne w bibliotece.
W piątek 7 czerwca dzieci z grupy „Odkrywców” z Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Brzozowie wysłuchały opowieści o „uwięzionej” żabce i dniu w Krainie Bez Wody, wybranych ze zbioru „Bajki w zielonych sukienkach” Anny Mikity. Przeczytane historyjki w fantastyczny sposób pokazują skutki zaśmiecania wody i nieodpowiedzialnego korzystania z jej zasobów. Mogą być dobrą wskazówką postępowania dla dzieci u progu lata. Przerywnikiem lektury były zagadki i zabawy dotyczące sportów wodnych.​

Autor: Katarzyna Materna