XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Krosno

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to dobra okazji do czytania najmłodszym i promocji literatury dziecięcej. Włączając się w obchody tego Tygodnia jasielska wraz z Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle zorganizowała 7 czerwca imprezę czytelniczą dla dzieci. Spotkanie odbyło się w przepięknej scenerii parku otaczającego Pałac Sroczyńskich. Tegoroczny Tydzień przebiegał pod hasłem „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!”. 
Bohaterami literackimi naszego czytelniczego święta były zwierzęta, które pojawiają się na kartach książek: „Zwierzęta” Doroty Strzemieńskiej-Więckowiak, „Najpiękniejsze zwierzęta świata : wiersze o zwierzętach” Wiesława Błacha i fragmenty „Szelmostwa Lisa Witalisa” Jana Brzechwy. Oczywiście nie mogło zabraknąć wiersza o tygrysie! We wspólne  czytanie włączyli się: z Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle Dyrektor Monika Kulik-Marek oraz nauczyciel bibliotekarz Małgorzata Rolak, kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie Filia w Jaśle przy PZPW – Grażyna Jędryczka, nauczyciele, wychowawcy, rodzice ze Szkoły Podstawowej numer 2 w Jaśle i z Zespołu Szkół Miejskich nr 6 w Jaśle oraz bibliotekarz Zespołu Szkół Miejskich nr 6 w Jaśle - Lucyna Kuźniarska.
Czytaniu towarzyszyła muzyka oraz występy słuchaczek kierunku opiekunka dziecięca, które przygotowały krótką inscenizację o „Czerwonym Kapturku”. Obejrzeliśmy również  występy muzyczne i taneczne uczniów oraz słuchaczy Medycznej Szkoły Policealnej. W ich wykonaniu wysłuchaliśmy m.in. piosenek: „Lato, lato, lato czeka”, „Nie bój się chcieć”, „Dzień dziecka”, „Maszeruje wiosna” i „Tej historii bieg”. W drugiej części na dzieci czekało wiele atrakcji m.in.  malowanie tatuaży, gry, zabawy z piłką, malowanie na folii i wiele innych  niespodzianek ze słodkim poczęstunkiem włącznie.
Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w naszym wydarzeniu.

Autor: Katarzyna Materna