Zakończyliśmy „Mikołajkowe czytanie dzieciom” w naszych filiach

Krosno

„Czytanie z Mikołajem”, „Mikołaj pod palmami” i „Mikołajki z Mikołajem” w filiach PBW w Krośnie zakończyły tegoroczną akcję „Mikołajkowe czytanie dzieciom”.
6 grudnia ustrzycka filia PBW w Krośnie wraz z Mikołajem odwiedziła dzieciaki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Ustrzykach Dolnych. Mikołaj przywitał dzieci wierszem i bajkami świątecznymi. Dzieci chętnie uczestniczyły w spotkaniu, słuchały z zainteresowaniem bajek o Świętach Bożego Narodzenia, Mikołaju, śniegu, sankach i świątecznych prezentach. Było też wspólne malowanie Mikołaja, uśmiechy dzieciaków i koszyczek z cukierkami. Tak przebiegało spotkanie  „Mikołajkowe czytanie” w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w Ustrzykach Dolnych.

Jasielska Filia przeprowadziła warsztaty czytelnicze online „Mikołajki z Mikołajkiem” dla przedszkolaków z Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle.  Dzieci z grupy „Tropiciele” wysłuchały opowieści o małym francuskim chłopcu oraz o Rene Goscinny autorze serii książek o jego przygodach. Motywem przewodnim zajęć był list Mikołajka do Świętego Mikołaja z książki „Mikołajek w szkole”. Następnie przedszkolaki malowały prezenty, o które chciałyby poprosić Świętego Mikołaja dla swoich bliskich. Na zakończenie zachęcono uczestników warsztatów do odwiedzin w bibliotece i wypożyczeń książek o przygodach Mikołajka.

Brzozowska Filia PBW spotkała się online z dziećmi z grup Motylki i Sportowcy Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Brzozowie. Dzieci wysłuchały opowiadania „Mikołaj, smog i święta pod palmami” Rafała Klimczaka, rozwiązywały także rebusy i zagadki. Z uwagą słuchały o przygodach Mikołaja, który zawędrował aż do Afryki, by wręczyć tamtejszym dzieciom prezenty całkiem inne niż ich rówieśnikom z bogatych krajów. Afrykańskie dzieci w swoich listach prosiły bowiem Świętego o tak proste rzeczy jak tornister, podręczniki, z których mogłyby się uczyć, wodę w studni i jedzenie. Spotkanie z przedszkolakami upłynęło w miłej przedświątecznej atmosferze i było zachętą do czytania, nie tylko od święta.

Bardzo dziękujemy wszystkim  i mamy nadzieję , że jeszcze nieraz naszym małym czytelnikom dostarczymy wielu wrażeń czytelniczych w dniu Świętego Mikołaja.

Autor: Katarzyna Materna