Bogaty zbiór regionalny - Premisliana

Przemyśl

W zbiorach Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. J. G. Pawlikowskiego w Przemyślu nie może zabraknąć literatury związanej z Przemyślem oraz regionem.
 
Dlatego w Czytelni znajduje się Dział Zbiorów Regionalnych – PREMISLIANA. To kolekcja piśmiennictwa licząca około 500 woluminów. Jest źródłem inspiracji, wiedzy i ciekawych informacji z historii naszej okolicy. W dziale gromadzone są materiały w ujęciu historycznym, gospodarczym, socjologicznym itp.
 
Regionalizm, choć nie jest pojęciem nowym, w dzisiejszych czasach nabiera pełniejszego znaczenia. Wpływa na to zainteresowanie ludzi własnym otoczeniem i wspieranie idei regionalistycznych przez lokalne społeczeństwa. Dlatego zasoby biblioteki od lat wzbogacane są publikacjami dotyczącymi miasta i regionu.
 
Przemyśl to region niezwykle interesujący i ciekawy. Świadczą o tym dokumenty i źródła historyczne. Aby bogactwo tradycji i kultury nie zostało zapomniane i przekazane przyszłym pokoleniom wydano szereg wartościowych książek, którymi szczyci się nasza Czytelnia. Książki zgromadziły bogatą historię naszej Małej Ojczyzny i ludzi.
      
Zapraszamy do odwiedzin, czytania i refleksji.

Autor: Marta Głogowska i Mariusz Bąk