II Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania rozstrzygnięty, nagrody rozdane!

Przemyśl

We wtorek 15 czerwca 2021 r. odbyło się uroczyste rozdanie nagród i dyplomów laureatom i uczestnikom konkursu. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście. Do przeworskiego Ratusza przybyli:
  • Leszek Kisiel - Burmistrz Miasta Przeworska,
  • Halina Ukarma - Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. J. G. Pawlikowskiego w Przemyślu,
  • Agnieszka Zakrzewska - Sekretarz Miasta Przeworska,
  • Lidia Bułaś - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Józefa Piłsudskiego w Przeworsku
  • oraz uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami.
Uroczysta ceremonia przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Spotkanie otworzyła dyrektor szkoły Lidia Bułaś, serdecznie powitała wszystkich zebranych, pogratulowała zwycięzcom i podziękowała miłośnikom pięknego czytania za udział w kolejnej edycji konkursu. Wszyscy obecni obejrzeli krótki kolaż z konkursowych wystąpień uczniów oraz wysłuchali popisowego czytania w wykonaniu Emilii Drozd, uczennicy nagrodzonej w kategorii klas IV-VI, która przedstawiła fragment książki pt. „Kolorowy szalik” Barbary Kosmowskiej.  

Laureaci i uczniowie wyróżnieni w konkursie otrzymali nagrody książkowe z rąk zaproszonych gości, natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Po wręczeniu nagród głos zabrał Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel, który pochwalił uczniów za pasję czytania i zaangażowanie w konkursie, mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią, zaś Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Przemyślu Halina Ukarma  w swoim wystąpieniu podkreśliła, że udział w konkursie podnosi ważność czytania w rozwoju osobowościowym młodego czytelnika.

Po zakończeniu uroczystości goście mieli możliwość spojrzenia na urokliwy rynek naszego miasta z wieży widokowej oraz obejrzenia wystawy pt. „Opowieści Wąskotorowe” w Galerii Magistrackiej w podziemiach przeworskiego ratusza.

II Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania pod patronatem Burmistrza Miasta Przeworska został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Józefa Piłsudskiego w Przeworsku oraz Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu - Filia w Przeworsku. 

Autor: Organizatorzy Konkursu - Joanna Szular, Katarzyna Rudnicka; fot. Urząd Miasta Przeworska