Książki na wakacje

Przemyśl

„Książka jest jak czarodziejskie drzwi, bo jej okładka jest jak brama do zaczarowanego świata. Kiedy się przez nią przejdzie, przeżyje się różne przygody, spotka niezwykłe postacie, zobaczy niespotykane zjawiska.”

Wakacje to czas wypoczynku, „ładowania akumulatorów” i miłego spędzania czasu. Letni urlop to doskonała okazja do nadrobienia czytelniczych zaległości. Chwile z książką pozwolą oderwać myśli od rzeczywistości i zanurzyć się w świecie wyobraźni. Wakacyjne miesiące to najlepszy czas na relaks z dobrą literaturą.

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Przemyślu Filia w Lubaczowie posiada  wiele ciekawych pozycji na letnie wieczory. Wśród nich znajdują się powieści klasyków i pisarzy współczesnych, poezje, biografie znanych powszechnie osób, pamiętniki, wspomnienia.

Wybrane tytuły proponujemy w formie videoprezentacji w programie Canva. Biblioteka dysponuje także licznym zbiorem audiobooków, które mogą być alternatywą dla książki drukowanej. Polecamy także naszym czytelnikom przewodniki turystyczne dotyczące nie tylko naszego regionu.

Proces czytania to ćwiczenie dla naszego mózgu, wzmacniające pamięć i wydolność intelektualną.  Nasi czytelnicy mogą wypożyczyć książkę w sposób tradycyjny jak również on-line. E –usługi oferują dostawę zamówionych książek pod wskazany adres bez wychodzenia z domu. Zapraszamy do biblioteki. Książki czekają!

Autor: Wiesława Olchowy