„O NIEPODLEGŁOŚCI RAZ JESZCZE…”

Przemyśl

Włączając się w tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J.G. Pawlikowskiego w Przemyślu organizuje 7 listopada 2018 r. o godz. 10.00 konferencję „O niepodległości raz jeszcze…”.

Będzie to kolejne przedsięwzięcie zorganizowane przez naszą placówkę, wpisujące się w roczne przygotowania do 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Jednak tym razem, oprócz zagadnień historycznych, poruszymy również tematy z dziedziny literatury i teologii powiązane z wolnością człowieka oraz narodu. W programie konferencji znajdą się następujące referaty:

  • O niepodległość i granicę wschodnią 1918-19 /dr Jacek Magdoń – specjalista Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Rzeszowie/
  • Bądź wierny Idź – literackie drogi do niepodległości /dr Małgorzata Wilgucka – nauczyciel języka polskiego w II LO w Przemyślu/
  • Wolność w nauczaniu Jana Pawła II podczas pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny /ks. prof. dr hab. Stanisław Haręzga/

Wydarzenie adresowane jest do dyrektorów, nauczycieli, uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych, III gimnazjalnych, szkół ponadgimnazjalnych, przedstawicieli środowiska oświatowego, kulturalnego, samorządowego i wszystkich zainteresowanych z Przemyśla i powiatu przemyskiego.

Zorganizowane grupy uczniów prosimy zgłaszać do 29 października b.r. pod numerem telefonu: 16 678 49 42 wew. 23 /Elżbieta Krupa, Agnieszka Biedroń/. Ze względu na ograniczona liczbę miejsc o uczestnictwie zadecyduje kolejność zgłoszeń.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy.

Autor: Elżbieta Krupa