Ósma - nietypowa - edycja Odjazdowego Bibliotekarza w Lubaczowie

Przemyśl

Odjazdowy Bibliotekarz to akcja o zasięgu ogólnopolskim, podczas której bibliotekarze, czytelnicy, wszyscy miłośnicy książek oraz turystyki rowerowej przejeżdżają w peletonach, aby aktywnie spędzić czas w gronie osób o podobnych zainteresowaniach.

Od 2013 roku Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu - Filia w Lubaczowie wspólnie z głównym organizatorem Miejską Biblioteką Publiczną im. Władysława Broniewskiego, Urzędem Miejskim, Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich Kołem Lubaczów, Fundacją Fenomen oraz z Bibliotekami Gminnymi powiatu lubaczowskiego bierze udział w rajdzie Odjazdowy Bibliotekarz w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który przypada w dniach 8-15 Maja.
 
W maju 2021 roku rajd odbywał się w Lubaczowie po raz ósmy. Corocznie wyznaczana była trasa, którą należało przejechać, wahająca się od około 20 do 30 kilometrów. Tegoroczna edycja, w związku z sytuacją epidemiologiczną w całym kraju, przybrała nieco inną formę. Uczestnicy jechali indywidualnie, promując czytelnictwo oraz aktywność fizyczną. Przesłane zdjęcia stworzyły niepowtarzalną galerię, którą w całości obejrzeć można na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie. Pracownicy PBW Filia Lubaczów jak co roku zaznaczyli swój udział w przedsięwzięciu.

Wszystkich zainteresowanych taką formą aktywności zapraszamy już za rok, mając nadzieję, że rajd odbędzie się w tradycyjnej odsłonie.

Autor: Wiesława Olchowy