Światowy Dzień Miłośników Książki w Jarosławiu

Przemyśl

9 sierpnia przypada wyjątkowe święto, czyli Światowy Dzień Miłośników Książki (Book Lovers Day). Chociaż nie udało się ustalić pomysłodawcy tego święta ani nie ma źródła jego pochodzenia, nie stanowi to jednak przeszkody w jego celebrowaniu. Jest to wyjątkowy dzień dla wszystkich, którzy lubią czytać.
Badania wykazały, że czytanie może być nie tylko zabawne, ale również przynosić wiele korzyści dla zdrowia. Czytanie pomaga zmniejszyć stres, stymuluje umysł, poprawia pamięć i pomaga lepiej spać – kilkanaście/kilkadziesiąt minut z książką w ręku tuż przed zaśnięciem pozwala zapomnieć o stresie minionego dnia. Czytanie bardzo pozytywnie wpływa na ludzki rozwój. Uczy myślenia, pobudza wyobraźnię, rozwija umiejętność wysławiania się, wyrabia cierpliwość. Naukowcy odkryli również, że ci, którzy czytają, są bardziej empatyczni i mają więcej zrozumienia dla innych.

Drodzy Czytelnicy
Z okazji Dnia Miłośników Książek, życzymy Wam radości z czytania, pięknych chwil spędzonych z książką oraz samych fascynujących podróży po świecie literatury. Niech książki będą dla Was źródłem szczęścia, wsparciem i pocieszeniem w trudnych chwilach.
Dziękujemy za Państwa życzliwość, dobre słowo, a przede wszystkim za korzystanie z naszych usług i zbiorów.

Zapraszamy również do zabawy czytelniczej zamieszczonej na fanpage'u jarosławskiej filii.
Książka z dzieciństwa którą wspominam do dziś...
Trzy najciekawsze opisy zostaną nagrodzone.
Na Wasze odpowiedzi czekamy do 15 sierpnia.
https://www.survio.com/survey/d/B2O8N5J6O5U5S2S4A


Autor: Małgorzata Tuleja