Wakacyjna oferta PBW w Przemyślu

Przemyśl

Wakacje to dla większości z nas okres odpoczynku i beztroskiej zabawy - wędrówek po górach, igraszek nad wodą, harców z nowopoznanymi „kolonialnymi” przyjaciółmi, itp. Niekiedy jednak czy to z racji pogorszenia pogody, czy zwykłego zmęczenia chcemy na chwilę zwolnić w tym wakacyjnym pędzie życia, przeczytać dobrą książkę, pograć w planszowe gry, zwyczajnie pobyć w towarzystwie rodziny czy dobrze znanych kolegów z osiedla. Naprzeciw takim właśnie potrzebom wychodzi Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Przemyślu wraz z filiami w Jarosławiu, Przeworsku i Lubaczowie, która przygotowała dla wszystkich zainteresowanych następującą wakacyjną ofertę:

PBW w Przemyślu
 1. Puzzle i gry – pobaw się i Ty. Gry i zabawy edukacyjne dla dzieci.
 2. Wesołe igraszki w Klubie Myszki Miki. Zajęcia czytelnicze dla przedszkolaków.
 3. Baju baju baj … - zajęcia czytelniczo – plastyczne z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai dla dzieci (6 – 10 lat)
 4. Słodkie jabłka – gorzkie słowa …. Zajęcia literackie z elementami biblioterapii dla młodzieży (10 – 14)
 5. Książki biblioterapeutyczne w rodzinie – doradztwo dla rodziców nt. literatury stwarzającej przestrzeń do dialogu z nastolatkiem.
 6. Zatrzymać najpiękniejsze wakacyjne chwile – konkurs fotograficzny oraz wystawa wakacyjnych fotografii.
 7. Ciekawe podróże po literaturze, czyli jaka książkę warto włożyć do wakacyjnego plecaka. Przegląd literatury dla dzieci i młodzieży.
 8. Rekomendacje na wakacje. Propozycje letniej literatury dla dorosłych.
 
Filia w Jarosławiu
 1. Z książką na wakacje - literatura w wakacyjnej odsłonie (ekspozycja książek).
 2. Jarosław i jego zabytki - zwiedzanie miasta z przewodnikiem w ręku  (książka ważnym narzędziem w poznawaniu małej ojczyzny - promocja przewodników o Jarosławiu).
 3. Świat bajek, baśni i opowieści - zajęcia czytelnicze dla najmłodszych.
 4. Film jako narzędzie pobudzające dzieci i młodzież do aktywności czytelniczo - kulturalnej - warsztaty dla młodzieży.
 5. Trudne słowo, łatwa sprawa o szacunku z dziećmi - zajęcia biblioterapeutyczne  dla najmłodszych.
 6. Wirtualna podróż w starożytny świat  bibliotek i książek. Godzinka przy komputerze - zajęcia dla uczniów klas V-VIII.
 
Filia w Przeworsku 
 1. Zagrożenia dla dzieci i młodzieży w cyberprzestrzeni - wystawa poświęcona bezpieczeństwu dzieci i młodzieży w Internecie na wakacjach + ekspozycja książek z zakresy bezpieczeństwa w sieci.
 2. Wołyń 1943. Wołają z grobów, których nie ma  - wystawa historyczna Instytutu Pamięci Narodowej, w rocznicę krwawej niedzieli 11 lipca 1943 r. na Wołyniu.
 3. Książki pachnące latem - prezentacja wakacyjnej literatury dla dzieci i dorosłych.
 4. Letnie spacery po Przeworsku i okolicy - ekspozycja literatury o regionie ze zbiorów biblioteki.
 5. Mój wakacyjny przyjaciel - warsztat kamishibai dla dzieci młodszych.
 
Filia w Lubaczowie
Wakacje bez książek są jak plaża bez słońca - oferujemy bogaty wybór literatury pięknej, biografie, wspomnienia, pozycje popularno-naukowe, monografie historyczne, wydawnictwa związane z dziejami i kulturą naszego lubaczowskiego regionu, audiobooki. Materiały biblioteczne można wypożyczyć bez wychodzenia z domu wystarczy zamówić przez Internet, a książki zastaną dostarczone pod wskazany adres. Zachęcamy do wakacyjnego czytania, gdyż czytanie to gimnastyka umysłu. Książki czekają!
 

W sprawie szczegółów organizacyjnych i terminów dotyczących poszczególnych punktów oferty prosimy dzwonić pod numer tel.: 16 678 49 42 wew. 23

Autor: Elżbieta Krupa, Agnieszka Biedroń