Wspomnienie z ferii w PBW

Przemyśl

Ferie to dla wszystkich uczniów czas relaksu i zasłużonego wypoczynku. Niektórzy z nich cieszą się możliwością wyjazdu do babć, kuzynów czy znanych zimowych kurortów, gdzie korzystają z szansy zabawy na świeżym powietrzu, jazdy na nartach itp. Inni, z różnych powodów pozostają w domach, ciesząc się z możliwości spędzenia dłuższego czasu w gronie najbliższej rodziny, przyjaciół czy choćby kolegów na zimowych półkoloniach organizowanych przez szkoły, świetlice, biblioteki, itp.

W tym roku, również PBW w Przemyślu przygotowała, dla dzieci spędzających okres ferii w mieście, ofertę zajęć czytelniczych z elementami biblioterapii i pedagogiki zabawy.

Ze wspomnianej oferty skorzystało Przedszkole Akademia Malucha, którego podopieczni uczestniczyli w zajęciach pt. „Prawo do szacunku - magiczne słowa: proszę, dziękuje, przepraszam", przygotowanych i poprowadzonych przez pracownika Czytelni - Martę Głogowską.

Z kolei Agnieszka Biedroń, Elżbieta Krupa oraz Wioletta Szałajko udały się aż do Pruchnika, by na zaproszenie miejscowego Centrum Kultury Sportu i Turystyki poprowadzić zajęcia dla uczniów tamtejszej szkoły podstawowej. Na początek dzieci z klas I – III wzięły udział w spotkaniu pt. „W karnawale wielkie bale…” (prow. E. Krupa), zaś uczniowie klas IV – VII w zajęciach „Od słowa do słowa i plotka gotowa” (prow. A. Biedroń). Potem chętni mogli posłuchać i obejrzeć kilka bajek zaprezentowanych przy pomocy teatrzyku kamishibai (prow. W Szałajko). Niektórzy z nich wcielili się nawet w rolę lektora. Na zakończenie, jak przystało na karnawał, wszyscy bawili się przy muzyce i wspólnie odtańczyli nowopoznany układ taneczny.

Mamy nadzieję, że dzięki tym zajęciom dzieci uświadomiły sobie, iż biblioteka nie tylko dostarcza literatury i uczy poważnych rzeczy, ale również może być miejscem dobrej zabawy i miłego spędzania czasu wolnego.


Link do strony CKSiT w Pruchniku

Autor: Elżbieta Krupa