XIII Jarosławskie Potyczki Ortograficzne

Przemyśl

Tegoroczna edycja Potyczek Ortograficznych, odbędzie się 5 listopada 2021r. o godz. 10.00 w auli Biblioteki Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno - Ekonomicznej w Jarosławiu. Zwycięzca dyktanda będzie mógł przez rok posługiwać się zaszczytnym tytułem Jarosławskiego Mistrza Ortografii, organizatorzy ufundowali również  nagrody rzeczowe dla pozostałych laureatów konkursu.

Organizatorami konkursu są: Starosta Jarosławski, Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej w Jarosławiu oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im J. G. Pawlikowskiego w Przemyślu Filia w Jarosławiu. Partnerami konkursu są: Burmistrz Miasta Jarosławia, Uniwersytet Rzeszowski i Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu.

W związku z obostrzeniami pandemicznymi Organizatorzy są zmuszeni do ograniczenia liczby uczestników, dlatego zapisy będą możliwe wyłącznie w formie elektronicznej, zaś o  udziale w konkursie będzie decydować kolejność zgłoszeń.

Regulamin konkursu i link do karty zgłoszenia znajdują się w załącznikach.

Tekst dyktanda zostanie w tym roku odczytany przez znaną, pochodzącą z Jarosławia aktorkę Bernadettę Machałę – Krzemińską.
 
 
Aby zgłosić się, wypełnij FORMULARZ 
 
Osoby zainteresowane mogą uzyskać pomoc w rejestracji i wypełnieniu formularza zgłoszeniowego w jarosławskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Przemyślu.
 
 
Serdecznie zapraszamy!

Autor: Justyna Nalepa-Harpula ZSEiO w Jarosławiu, Dorota Grząba