XX OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM – LUBIMY CZYTAĆ POLSKICH AUTORÓW!

Przemyśl


W dniach od 26 maja do 1 czerwca br. odbędzie się Jubileuszowy XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom p.h. „Lubimy czytać polskich autorów!”.

Celem akcji jest zachęcanie do regularnego czytania dzieciom oraz promowanie wartościowej literatury. Włączamy się do akcji głośnego czytania dzieciom - czytać będziemy utwory Aleksandra Fredry, patrona jarosławskiej biblioteki, by w ten sposób przypomnieć tego wybitnego pisarza.
 
W Tygodniu Czytania Dzieciom instruktorzy Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki czytać będą najbardziej znane i lubiane wiersze Fredry. 1 czerwca  w Dniu Dziecka przeczytamy „Lokomotywę” Juliana Tuwima, wiersz, który od lat jest obecny w świadomości małych czytelników.
 
Nasze wspólne czytanie zarejestruje „oko” kamery i będzie je można zobaczyć w wersji on-line (Facebook MBP, JOKiS, PBW Filia Jarosław).
 
Zachęcamy również do wspólnego czytania i przesyłania filmików, w których pokażecie swoje domowe czytanie dzieciom. Wystarczy, że zamieścicie krótki filmik (maks. 3 minuty) na własnym profilu facebookowym z dopiskiem #teżczytamy (koniecznie jako wpis „publiczny”). W ten sposób wszyscy podzielimy się radością czytania dzieciom!
 
Do wspólnego czytania w Jubileuszowym XX Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom włączyli się: Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Fredry w Jarosławiu, Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Przemyślu Filia  w Jarosławiu.

Autor: Dorota Grząba