Zaproszenie do udziału w Międzyszkolnym konkursie plastycznym pt. "Moja ulubiona postać z bajki"

Przemyśl

Bajki stanowią integralną część życia każdego dziecka. Odpowiednio dobrane treści, zarówno bajek drukowanych jak i animowanych, mają duży wpływ na rozwój maluchów. Mówiąc najogólniej bajki „uczą, bawią, wychowują”. Mogą także mieć duży wpływ terapeutyczny – pomagają dzieciom uporządkować uczucia, zmierzyć się z własnymi lękami, odróżnić dobro od zła, uspokajają, uwrażliwiają na potrzeby innych, a co równie ważne wywołują uśmiech i skłaniają do swobodnej zabawy.
 
Nic więc dziwnego, że bajki, a dokładnie ich bohaterowie doczekali się swojego święta /5 listopada - Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek/.
 
Z tej okazji, pragnąc stworzyć sposobność do wyzwolenia dziecięcej twórczości i rozwijania umiejętności artystycznych, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. G. Pawlikowskiego w Przemyślu ogłasza konkurs plastyczny pt. "Moja ulubiona postać z bajki". Przedsięwzięcie adresowane jest do uczniów klas I - III szkół podstawowych z Przemyśla i powiatu przemyskiego.

Szczegółowe informacje znajdują się w załączonym regulaminie.


Kolorowy plakat promujący konkurs. zawiera najważniejsze informacje z regulaminu (tytuł konkursu, nazwę organizatora, terminy składania prac oraz ogłoszenia wyników).
 
Serdecznie zachęcamy dzieci do wzięcia udziału w konkursie i zaprezentowania swoich talentów plastycznych. Zaś dyrektorów oraz nauczycieli szkół prosimy o rozpropagowanie informacji o nim wśród uczniów oraz zachęcenie ich do licznego udziału.
 
Mamy nadzieję, że udział w naszej inicjatywie będzie okazją do dobrej zabawy oraz opowiedzenia innym o swoich bajkowych ulubieńcach.
 


Autor: Wioletta Szałajko, Elżbieta Krupa