Zaproszenie do udziału w międzyszkolnym konkursie recytatorskim poezji twórców regionalnych

Przemyśl

W tym roku Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu jak zawsze pragnie zorganizować wiosenny konkurs recytatorski przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych (kl. VII - VIII i III gimnazjalne) oraz ponadpodstawowych z Przemyśla i powiatu przemyskiego.

Zwykle konkurs poświęcaliśmy twórczości znanych polskich poetów, którzy z racji swojego dorobku na stałe wpisali się do grona artystów „wielkich, znanych, utytułowanych”. Chcieliśmy w ten sposób zachęcić młodzież do poznawania wierszy z kanonu tzw. klasyki literatury polskiej.
 
Tym razem jednak, pragniemy zmienić nieco założenia konkursu i zmotywować uczniów do zgłębiania dorobku poetyckiego współczesnych twórców regionalnych. Ich utwory najczęściej nie są omawiane w szkole, a przez to pozostają młodzieży zupełnie obce i nieznane. A szkoda, gdyż wiele z nich budzi zachwyt i zasługuje na uwagę oraz podziw czytelników. Stąd też pomysł na konkurs recytatorski, który zachęci uczniów do samodzielnych poszukiwań i poznawania wierszy współczesnych poetów przemyskich i podkarpackich.
 
Serdecznie zachęcamy młodzież do wzięcia w nim udziału i zaprezentowania swoich talentów recytatorskich. Dyrektorów i nauczycieli szkół prosimy o rozpropagowanie informacji o konkursie wśród uczniów oraz pomoc w przygotowaniu się młodzieży do recytatorskich prezentacji.
 
Konkurs odbędzie się 22 maja 2019 r. (środa) o godz. 9.30 w siedzibie PBW w Przemyślu (ul. Śnigurskiego 10-12). Szczegóły dotyczące jego przebiegu znajdują się w załączonym regulaminie.
 
Jeszcze raz wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy pełnego wrażeń obcowania z twórczością współczesnych poetów podkarpackich.  

Autor: Elżbieta Krupa