Zaproszenie na spotkanie Sieci współpracy i samokształcenia

Przemyśl

W czerwcu 2023 roku Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu pragnie przyłączyć się do ogólnopolskiej kampanii rowerowo – czytelniczej pn. Odjazdowy Bibliotekarz.
 
Promowanie bibliotek i czytelnictwa to główny cel tej akcji, koordynowanej przez Fundację Normalne Miasto „Fenomen” oraz Stowarzyszenie Bibliosfera.org. Wymienić warto również inne powody, takie jak: propagowanie roweru jako środka lokomocji, zasad ruchu drogowego, aktywnego wypoczynku czy popularyzacja lokalnych walorów przyrodniczych i krajobrazowych.
 
Gorąco zapraszamy bibliotekarzy bibliotek szkolnych, uczelnianych, publicznych naszego miasta i powiatu do współorganizacji edycji Odjazdowego Bibliotekarza w Przemyślu.
 
Pierwsze próby organizacji tego wydarzenia podjęte zostały na początku 2020 r., jednakże na skutek epidemii COVID’19 wszelkie prace wstrzymano. Na propozycję współpracy odpowiedzieli wtedy członkowie Sieci współpracy i samokształcenia bibliotekarzy bibliotek szkolnych /I LO w Przemyślu, II LO w Przemyślu, ZSU-HiG w Przemyślu, ZSEiO w Przemyślu, M-SCKZiU w Przemyślu, SP Nr 6 w Przemyślu, SP w Medyce, SP w Hermanowicach/, a także przedstawiciele Przemyskiej Biblioteki Publicznej oraz Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu (wówczas PWSW). Wyrażamy nadzieję, że bibliotekarze ze wszystkich wymienionych instytucji zechcą kontynuować pracę nad wspólną organizacją omawianej akcji. Jednocześnie do współpracy zachęcamy również bibliotekarzy z pozostałych szkół.
 
Serdecznie zapraszamy na pierwsze robocze spotkanie (z trzech planowanych), które odbędzie się 11 stycznia 2023 r. (środa) o godz. 11.00 (ok. 1,5 h) w siedzibie biblioteki (ul. Śnigurskiego 10-12).

Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie swojego udziału do 11 stycznia 2023 r. pod numerem telefonu 16 678 49 42 wew. 23 (Agnieszka Biedroń).

Autor: Agnieszka Biedroń