Zaproszenie na spotkanie z poezją i piosenką Edwarda Stachury

Przemyśl

W 2019 roku upływa 40 lat od śmierci tego poety, prozaika, pieśniarza. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu, upamiętniając tę rocznicę, organizuje spotkanie poetycko – muzyczne z twórczością Edwarda Stachury pt. Wędrówką jedną życie jest człowieka…, na które juz dziś serdecznie zaprasza.

W programie wydarzenia przewidujemy: – projekcję filmu dokumentalnego o meandrach życia osobistego i artystycznego Stachury, – prezentację najpiękniejszych wierszy poety w wykonaniu uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu, – koncert Życie to nie teatr – piosenki „Steda” w interpretacji solistów z 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu, a także – wystawę poświęconą jego życiu i twórczości.

Spotkanie adresowane do nauczycieli, uczniów szkół podstawowych (kl. VII–VIII), ponadpodstawowych, ponadgimnazjalnych oraz wszystkich miłośników geniuszu Edwarda Stachury odbędzie się 2 października 2019 r. (środa) o godz. 11.00 w siedzibie biblioteki (ul. Śnigurskiego 10-12).
 
Ze względów organizacyjnych zorganizowane grupy uczniów prosimy zgłaszać do 26 września br. pod numerem telefonu: (16) 678 49 42 wew. 23 (Agnieszka Biedroń, Elżbieta Krupa).


Autor: Agnieszka Biedroń