"ZBRODNIA WOŁYŃSKO - MAŁOPOLSKA" - ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE

Przemyśl

"Pamięć jest najcenniejszym wyrazem hołdu dla ofiar. Nie sposób jednak zachować pamięć o ofiarach, gdy brak jest wiedzy o wydarzeniach, gdy brak jest możliwości właściwej oceny tego, co się stało. Bez wiedzy wszystkie pomniki, nawet najokazalsze, są tylko martwymi dziełami sztuki. Zbrodnia Wołyńska – to w powszechnej świadomości historycznej wciąż biała plama..." [dr Andrzej Zawistowski - Dyrektor Biura Edukacji Publicznej IPN w „Kto tego nie widział, nigdy w to nie uwierzy.... Zbrodnia Wołyńska – historia i pamięć. Materiały edukacyjne”, Warszawa 2013].

Instytut Pamięci Narodowej - Oddział w Rzeszowie oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu serdecznie zapraszają nauczycieli przedmiotów humanistycznych - szczególnie historii do udziału w szkoleniu nt. "Zbrodni Wołyńsko - Małopolskiej", które odbędzie się 18 lutego 2020 roku o godz. 11.00 w siedzibie biblioteki (Przemyśl, ul. Śnigurskiego 10-12, sala 108). Szkolenie poprowadzi Artur Brożyniak – specjalista Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Rzeszowie.

Uczestnicy otrzymają materiały edukacyjne oraz zaświadczenia wystawione przez IPN - Oddział w Rzeszowie. 
 
Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są pod numerem telefonu 17 86 06 054. Liczba miejsc jest ograniczona – o udziale zdecyduje kolejność zgłoszeń.
 
Wszystkich nauczycieli jeszcze raz serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w warsztatach, zaś Dyrektorów szkół prosimy o wyrozumiałość i umożliwienie im przyjścia w ustalonym czasie do naszej biblioteki.

Autor: Elżbieta Krupa