Jak praktycznie korzystać z e-usług

Rzeszów

3 kwietnia 2019 r. w Czytelni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie odbyło się spotkanie warsztatowe „Jak praktycznie korzystać z e-usług Podkarpackich Bibliotek Pedagogicznych”, w którym uczestniczyli nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych im. UNICEF.

Nauczyciele zostali zapoznani z takimi e-usługami jak: internetowe zamawianie skanów i kserokopii, zdalne wypożyczenia książek, zgłaszanie propozycji do zakupu, korzystanie z chmury bibliotecznej. Mieli możliwość zalogowania się na własne konto i zamówienia skanów z czasopism lub książek na interesujące ich tematy.

Szczególne zainteresowanie wzbudziła aplikacja mobilna, którą uczestniczki zajęć pobrały na swoje smartfony i zapoznały się z jej funkcjonalnościami.

Zajęciom towarzyszyła wystawka książek i czasopism na tematy zaproponowane wcześniej przez nauczycieli: muzykoterapia w szkole specjalnej, praca z harcerzami w Drużynach „Nieprzetartego Szlaku”, najnowsze informacje dotyczące przyczyn autyzmu i sposobów pracy z osobami autystycznymi, przykłady ciekawych lekcji przysposabiających do pracy.

Warsztaty zostały przeprowadzone przez Izabelę Tomoń-Bąk i Renatę Kozłowską.

Autor: Renata Kozłowska