Majówka z planszówkami

Rzeszów


WCAG do prezentacji

Slajd 1

Tekst: Majówka z planszówkami

Slajd 2

Tekst: Niepodległa [gra planszowa] / projekt gry Jan Madejski ; projekt graficzny i ilustracje Roman Kucharski. - Wydanie II poprawione.  - Warszawa : Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, 2019.
Niepodległa to edukacyjna gra planszowa Instytutu Pamięci Narodowej przygotowana na 100-lecie odrodzenia Polski. Gra poprzez zabawę ukazuje wydarzenia, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości. Akcja gry obejmuje wydarzenia z lat 1910–1920, z naciskiem na okres od wybuchu I wojny światowej do odzyskania niepodległości w 1918 r. Plansza przedstawia obszar przyszłej Polski. Gracze podejmują działania właściwe bohaterom walk o niepodległość: starają się szerzyć idee niepodległościowe, zabiegać o narodową zgodę oraz umacniać pozycję Polski na świecie. Jeżeli spełnią określone warunki, Polska odzyska niepodległość w wielkim finale 1918 r.
Czy podejmiecie się tej misji?

Grafika: Gra planszowa „Niepodległa”

Slajd 3

Tekst: Bitwa Warszawska [Gra planszowa] / projektant gry: Michał Sieńko ; ilustracje: Paweł Kurowski ; redakcja merytoryczna i posłowie: Piotr Krukowski. - Wydanie I. - Warszawa : Zielona Sowa, copyright 2020.
Jest sierpień 1920 r. Trwa wojna polsko-bolszewicka. Na Warszawę naciera Armia Czerwona. Czy polskim żołnierzom uda się rozbić armie napastnika? Czy Wojsko Polskie zdoła obronić Warszawę? Jeśli zawiedzie, bolszewickie armie przejdą na Zachód i po całej Europie rozleje się komunistyczna pożoga…
Czy i Ty staniesz w obronie Rzeczpospolitej?

Grafika: Gra planszowa „Bitwa Warszawska”

Slajd 4

Tekst: Wielki quiz o Polsce [Gra] : ilustrowana gra językowa / [autorka: Iwona Stempek]. - Wydanie pierwsze. - Kraków : Polish-courses.com, 2019.
Wielki quiz o Polsce prezentuje nazwy najważniejszych potraw oraz zbiera słownictwo opisujące krajobraz (góra, szczyt, dolina, rzeka, jezioro, pustynia?) i atrakcje turystyczne (rynek, ratusz, pomnik, kościół, zamek, pałac, twierdza, wieża?). Ważnym elementem językowym quizu jest również wzbogacenie zasobu językowego graczy o szereg przymiotników opisujących miejsca i smaki. Quiz ma także promować Polskę ? ma zachęcić osoby uczące się języka polskiego do wędrówki przez nasz kraj oraz do skosztowania najbardziej popularnych regionalnych przysmaków.

Grafika: Gra planszowa „Wielki quiz o Polsce”

Slajd 5

Tekst: I love Polska / [gra]. - Finlandia : Tatic, 2020.
Odwiedzicie różne jej regiony, odpowiadając na pytania o naszą kulturę, tradycje, przyrodę i wiele więcej. Rzut kostką rozstrzyga, czy gracz będzie się poruszać rowerem, samochodem, czy samolotem.
Ruszajcie w wyścig po Polsce!

Grafika: Gra planszowa „I love Polska”

Slajd 6

Tekst: Polska quiz : ciekawi Polacy [Gra] - Białystok : Kangur, [2023].
Kto odkrył, że Ziemia się kręci? Jaki mis miał oklapnięte ucho? Kto jest najlepszy w piłce nożnej? Wesoła i dynamiczna gra. W której uczestnicy poznają wiele ciekawostek o Polakach. Doskonała rywalizacja.
Odpowiadaj na pytania i wygrywaj!

Grafika: Gra planszowa „Polska quiz : ciekawi Polacy”

Slajd 7

Tekst: Polska quiz : Niepodległość. [Gra] - Białystok : Kangur, [2023].
Kiedy obchodzimy Święto Niepodległości? Kiedy Polska odzyskała niepodległość? Jaki tytuł nosi hymn Polski? Interesujący quiz o tematyce związanej z niepodległością, który na pewno poszerzy wiedzę dzieci. Ciekawe
i interesujące pytania przybliżą nam wiele informacji.

Grafika: Gra planszowa „Polska quiz : Niepodległość”

Slajd 8

Tekst: Wielcy Polacy : historyczna gra edukacyjna / pomysł i zasady gry: Julia Pogorzelska ; ilustracje: Przemysław Sałamacha. - Częstochowa : Adamigo, copyright 2018.
Wielcy Polacy to gra, która ma za zadanie przybliżyć sylwetki postaci z historii Polski, które przyczyniły się do jej rozwoju
i rozsławiania w świecie. Na kartach przedstawione są fakty oraz ciekawostki z życia 55 wyjątkowych Polaków urodzonych do 1918 roku. Byli to ludzie nieprzeciętni, nierzadko genialni, pracowici, pełni poświęcenia i pasji.
Mamy nadzieję, że nasza gra będzie fantastyczną okazją do emocjonujących rozgrywek, ale także do poznania znanej i mniej znanej historii Polski.

Grafika: Gra planszowa „Wielcy Polacy : historyczna gra edukacyjna”

Slajd 9

Tekst: Tego nie nauczą cię w szkole [gra edukacyjna] : dowiedz się czegoś nowego i przekonaj się, jak wiele wiesz o Polsce! Cz. 3. - Białystok : Kangur, [2023].
W ilu strefach czasowych leży Polska?
Jakie miasta tworzą Trójmiasto?
Jakie jest motto Polski?
Jak nazywa się najwyższy szczyt Górski w Polsce?
Co według tradycji pomaga przegnać zimę?
Dowiedz się czegoś nowego i przekonaj się, jak dużo ciekawostek o Polsce znasz!

Grafika: Gra planszowa „Tego nie nauczą cię w szkole”

Autor: Paulina Kusiak