Nowe formy profilaktyki zachowań ryzykownych wśród dzieci i młodzieży oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie w sytuacji pandemii COVID-19

Rzeszów

Sytuacje kryzysowe stawiają nas w obliczu nowych wyzwań, z którymi musimy się zmierzyć. Spowodowana pandemią COVID-19 konieczność uczestnictwa w kształceniu zdalnym, jak również zawieszenie dodatkowych zajęć czy ograniczenie kontaktów z rówieśnikami, wpłynęło negatywnie na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Lockdown, ograniczenie aktywności społecznej oraz kryzys na rynku pracy wywarły również niekorzystny wpływ na funkcjonowanie całych rodzin.

Sytuacja epidemiczna wymogła na branży psychologicznej potrzebę adaptacji do zmian zachodzących w społeczeństwie, co spowodowało rozwinięcie różnych form działań obejmujących całe spektrum pomocy psychologicznej, profilaktyki zachowań ryzykownych czy zapobiegania przemocy.

Polecamy zapoznanie się z artykułami ze zbiorów Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej przy PZPW w Rzeszowie podejmującymi tematykę nowych form profilaktyki zachowań ryzykownych  wśród dzieci i młodzieży oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie w sytuacji pandemii COVID-19.


Artykuły można zamówić w formie skanów lub kserokopii poprzez katalog Integro w ramach oferty e-usług Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej przy PZPW  w Rzeszowie.

Czasopisma można również przeglądać na miejscu w Czytelni Czasopism i Zbiorów Chronionych przy ul. prof. Stanisława Pigonia 8 (z dostępem do punktu kserograficznego).

Autor: Małgorzata Mika-Zarębska