„Romans z literaturą” - zapraszamy na wydarzenie, którego jesteśmy partnerem

Rzeszów

Grudniowe spotkanie „Romans z literaturą” 

            Fundacja Rycerski i Szpitalny Zakon św. Łazarza z Jerozolimy w Polsce oraz Kawiarnia Niebo w Mieście Rzeszów zapraszają 9 grudnia 2022 r. na wieczór poświęcony literaturze oraz promocji pisarzy i poetów. Na zaproszenie odpowiedzieli zarówno literaci z Rzeszowa, jak i spoza stolicy Podkarpacia. Będzie to już trzecie spotkanie z cyklu „Romans z Literaturą” (pierwsze miało miejsce w lipcu br. w Rzeszowie i we wrześniu w Dzikowcu).

            Podczas wydarzenia będzie można usłyszeć fragmenty twórczości literatów oraz posłuchać jak powstają utwory, dowiedzieć się o blaskach i cieniach bycia artystą, postrzeganiu nowych autorów i oczekiwaniach wobec już doświadczonych. Rozmowom o literaturze towarzyszyć będą dźwięki skrzypiec Anny Stopińskiej oraz wystawa ikon Agnieszki Mrozek. Fragmenty prozy i poezji czytać będą Mariola Łabno – Flaumenhaft – aktorka Teatru Bo Tak oraz Joanna Prejzner.

            „Romans z literaturą” ma na celu pokazanie środowiska literackiego, zwłaszcza tego młodego stażem, nieskupionego w Regionalnym Stowarzyszeniu Twórców Kultury. 

Miejsce wydarzenia: Kawiarnia Niebo w Mieście, ul. 3 Maja w Rzeszowie

Data: 9 grudnia 2022 r.

Godzina: 17.30

Informacje: Izabela Fac – 608 090 510, Małgorzata Korbecka – 508 064 619.

Wstęp wolny
Autor: PBW