Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy. Warsztaty „Canva - stwórz własny projekt – pomysłowe tworzenie grafik”

Rzeszów

15 listopada 2021 roku w siedzibie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie odbyło się kolejne spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy. Tematem spotkania były warsztaty dotyczące platformy on-line Canva: „Canva - stwórz własny projekt – pomysłowe tworzenie grafik”. Spotkanie rozpoczęło się prezentacją i instruktarzem dotyczącym portalu Canva. Po części teoretycznej nauczyciele mieli możliwość stworzenia swojego projektu. Zajęcia spotkały sią z ogromnym uznaniem i zainteresowaniem, uczestnicy zgłosili zapotrzebowanie na kolejne takie warsztaty. Na zakończenie spotkania zaprezentowany został album facebook biblioteki: „Książka na weekend”, gdzie znajdą się grafiki zaprojektowane w aplikacji Canva oraz prezentacja w formie pliku video dotycząca życia i twórczości Stanisława Lema, patrona roku 2021. Całość spotkania dopełniła prezentacja przedstawiająca portale z darmowymi bibliotekami zdjęć on-line.

Tematem poprzednich spotkań były warsztaty dotyczące aplikacji Genially:  „Genially – genialne narzędzie na czas edukacji zdalnej i nie tylko, Stwórz piękną i kreatywną prezentację”.
Prowadzące warsztaty: Barbara Nowak i Dorota Lichota

Autor: Dorota Lichota, Barbara Nowak