W co się bawić? Gry i zabawy na wakacje

Rzeszów

Wakacje to czas odpoczynku po trudnym roku szkolnym, w którym przyszło się nam zmagać z lockdownem i zdalnym nauczaniem. Po okresie izolacji dzieci potrzebują rozrywki i bezpośrednich kontaktów z rówieśnikami. Gry i zabawy stwarzają możliwość nawiązania kontaktów, integracji, relaksu i wykazania się kreatywnością. W jakie gry można grać? W co bawić się z dziećmi i młodzieżą? Poszukującym pomysłów rodzicom, nauczycielom i opiekunom dzieci wypoczywających na wakacjach, polecamy wybrane artykuły i scenariusze w czasopismach:

  1. Gry i zabawy podwórkowe / Małgorzata Szewczyk // Remedium. - 2021, nr 3, s. 2-4
  2. Kąpiele leśne, czyli jak zafascynować dzieci naturą. Propozycje zabaw / Iwona Karpińska // Życie Szkoły. - 2021, nr 5, s. 45-50
  3. Planszówki w bibliotece, jakie wybrać / Anna Góra // Nowoczesna Biblioteka 3.0 : prawo w praktyce, informatyzacja, promocja czytelnictwa, dofinansowanie, ochrona danych osobowych. - 2020, Numer Specjalny, nr 5, s. 10-13
  4. W krainie bajek - gra terenowa / Agnieszka Posłowska, Jolanta Pytel // Biblioteka w Szkole. - 2020, nr 4-6, s. 48-49
  5. Wakacyjny kącik integracyjny / Karolina Gawlik, Monika Majewska // Bliżej Przedszkola. - 2021,nr 5, s. 29-31

Więcej propozycji (gier planszowych, książek i artykułów) w zestawieniu bibliograficznym Gry i zabawy na wakacje.

Samodzielnie poszukującym literatury na temat gier i zabaw w katalogach Bibliografia i Integro, proponujemy wyszukiwanie przez następujące tematy:

  • Gry i zabawy
  • Gry i zabawy dziecięce
  • Gry i zabawy literackie
  • Gry i zabawy ruchowe
  • Gry i zabawy terenowe
  • Gry i zabawy umysłowe
  • Zabawy integracyjne

Publikacje można zamówić w formie skanów lub kserokopii przez katalog Integro, w ramach oferty e-usług PBW w Rzeszowie. Z czasopism można korzystać na miejscu w Czytelni Czasopism i Zbiorów Chronionych przy ulicy prof. Stanisława Pigonia 8 (z dostępem do punktu kserograficznego).
Z książek i gier planszowych - w Wypożyczalni i Czytelni przy ulicy Gałęzowskiego 4.

Autor: Renata Bąk