Wakacje z ciekawą książką

Rzeszów

Lato, czas urlopów i długich ciepłych wieczorów, które można spędzić z dobrą książką. To również może być czas na spokojne czytanie w gronie rodzinnym. Z publikowanego co roku Raportu Biblioteki Narodowej o stanie czytelnictwa w Polsce (z kwietnia 2021) wynika, że czytamy więcej. Na pytanie „o czytanie w całości lub fragmencie co najmniej jednej książki w ciągu 12 miesięcy poprzedzających badanie twierdząco odpowiedziało 42% respondentów”. Jest to najlepszy wynik od sześciu lat. Zainteresowanym polecamy tekst raportu „Stan czytelnictwa w Polsce w 2020 roku”

Po jakie tytuły sięgnąć?

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie zaprasza w wakacje i poleca nowości, ale też książki starsze, literaturę gatunkową i ciekawe powieści. W naszych zbiorach znajdują się wybrane tytuły dla dzieci i młodzieży polecane przez ekspertów związanych między innymi z:

  • Fundacją „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, która opracowała i ciągle rozszerza Złotą listę książek, rekomendowanych do czytania dzieciom, z podziałem na kategorie wiekowe.
  • Polską Sekcją IBBY, nagradzane w konkursie „Książka Roku”, Tytuły z recenzjami


Książki i inne materiały biblioteczne zamówione przez katalog Integro, dostarczamy bezpłatnie przez kuriera pod wskazany adres. Koszty wysyłki ponosi Biblioteka, czytelnik ponosi wyłącznie koszty zwrotu lub oddaje bezpośrednio w bibliotece. Dla książek i materiałów bibliotecznych wypożyczonych zdalnie okres wypożyczenia wynos 60 dni. W jednej przesyłce można zamówić 5 woluminów.

Autor: Renata Bąk