Wyniki etapu powiatowego Wielkiej Ligi Czytelników – powiat rzeszowski

Rzeszów

Znamy już zwycięską drużynę etapu powiatowego w kategorii klas 1-4. Tytuł Mistrza Powiatu wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia w Rzeszowie, uzyskując aż 147/150 punktów.

W kategorii klas 5-8 trzy drużyny otrzymały taką samą liczbę punktów (131/150), więc zgodnie z regulaminem będzie przeprowadzona dogrywka.  Test dogrywkowy odbędzie się w piątek 8.03.2019 r. o godz. 8.30 w sali Czytelni PBW w Rzeszowie (ul. Towarnickiego 3).

O tytuł Mistrza Powiatu w starszej kategorii walczyć będą reprezentanci następujących szkół:

Szkoła Podstawowa Nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia w Rzeszowie,

Szkoła Podstawowa Nr 3 w Rzeszowie,

Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 9 w Rzeszowie.

Testy dogrywkowe sprawdza na miejscu Komisja Konkursowa na podstawie klucza odpowiedzi. Do kolejnego etapu awansuje drużyna z najwyższą liczbą punktów, a w przypadku remisu w dogrywce o zwycięstwie zadecyduje krótszy czas pisania testu.

Gratulujemy laureatom oraz wszystkim pozostałym drużynom, które uczestniczyły w teście drużynowym i zaprezentowały bardzo wysoki poziom znajomości książek konkursowych II etapu. W sumie aż 18 drużyn uzyskało min. 120/150 punktów. O krok od dogrywki w młodszej kategorii wiekowej była drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Rzeszowie (146 pkt.) oraz uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krasnem (145 pkt.). Poniżej zamieszczamy wyniki wszystkich drużyn.

Pamiętajmy, że niezależnie od uzyskanych wyników w tym konkursie nie ma przegranych! Wszystkim młodym Wielkim Czytelnikom uczestniczącym w etapie powiatowym przypominamy: „Jeśli systematycznie czytacie – jesteście zwycięzcami. Zdobywacie wspaniałe umiejętności. Przeżywacie wielkie przygody. Budujecie w sobie krok po kroku szczęśliwego, mądrego człowieka.” [fragm. Tekstu do uczestników, przygotowanego przez Komitet Organizacyjny WLC, odczytanego w dniu pisania testu].

 

 

Autor: Izabela Tomoń-Bąk