Wyniki etapu wojewódzkiego „Wielkiej Ligi Czytelników” na Podkarpaciu

Rzeszów

Gratulujemy wszystkim drużynom uczestniczącym w teście drużynowym w Rzeszowie bardzo dobrych wyników. Przypominamy, że niezależnie od punktacji w tym konkursie nie ma przegranych! „Gratulujemy Waszego wyboru spędzania wolnego czasu na czytaniu książek. W ten sposób sami sprawiacie sobie najlepszą nagrodę – wspaniałe, budujące i wypełnione przygodami chwile.” [fragm. Tekstu do uczestników, przygotowanego przez Komitet Organizacyjny WLC, odczytanego w dniu pisania testu].

Tytuł Mistrza Województwa w młodszej kategorii (kl. 1-4) zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Przeworsku (powiat przeworski), uzyskując 148/150 punktów, w składzie:

  • Kinga Dołęgowska
  • Nikola Szkoła
  • Ignacy Szpunar


Drużyna z tej samej szkoły z klas 5-8, w składzie: Anna Nykiel i Karolina Porada, zawalczy o miejsce w finale podczas dogrywki z drużyną z Publicznej Szkoły Podstawowej w Komorowie (powiat kolbuszowski), w składzie: Jagoda Pachucka, Weronika Mokrzycka i Paweł Rębisz. Oba zespoły uzyskały 147/150 punktów.

Test dogrywkowy odbędzie się w poniedziałek 8 kwietnia o godz. 11.00 w sali Czytelni PBW w Rzeszowie (ul. Towarnickiego 3). Testy sprawdzi na miejscu Komisja Konkursowa na podstawie klucza odpowiedzi. Do finału awansuje drużyna z najwyższą liczbą punktów, a w przypadku remisu w dogrywce o zwycięstwie zadecyduje krótszy czas pisania.

Autor: Izabela Tomoń-Bąk i Barbara Nowak