Wyniki konkursu „Żywy antyk”

Rzeszów

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu „Żywy antyk”.

Otrzymaliśmy mnóstwo zgłoszeń, nadesłane prace nas zaskoczyły, wzruszyły, i zainspirowały!

Nie było łatwo, ale w końcu udało się wybrać najlepsze zdaniem obradującej 21.05.2024 r. komisji konkursowej zgłoszenia.

Nagrodę główną w kategorii indywidualnej spośród prac nadesłanych przez uczniów szkół podstawowych przyznano jednogłośnie Oliwii Kleszyk ze Szkoły Podstawowej nr 29 im. Tadeusza Kościuszki w Rzeszowie, która pod opieką nauczycielki Patrycji Piękoś odtworzyła marmurową rzeźbę „Diana z Wersalu”, która jest rzymską kopią z II w. n. e. zaginionego dzieła przypisywanego greckiemu rzeźbiarzowi Leocharesowi, wykonanego około 325 r. p.n.e.

W związku z brakiem prac spełniających kryteria konkursowe w kategorii grupowej uczniów szkół podstawowych komisja konkursowa nie wyłoniła zwycięzcy w tej kategorii.

Nagrodę główną w kategorii indywidualnej spośród prac nadesłanych przez uczniów szkół średnich przyznano Emilii Lelek z Zespołu Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Rzeszowie, która pod opieką nauczycielki Anny Leji, odtworzyła wykonaną w V w. p.n.e. płaskorzeźbę „Nike rozwiązująca sandał” przypisywaną Kallimachosowi.

Nagrodę główną w kategorii grupowej zdobyli: Dortota Wilk, Aleksandra Tłuczek, Ilia Plotnyk, Konstanty Podzis, Natalia Polewczak, Kacper Szczepański z Zespołu Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Rzeszowie, którzy pod opieką nauczycielki Anny Leji, odtworzyli obraz „Trojańczycy” autorstwa Piotra Naliwajko z 2017 r.

Jednocześnie komisja konkursowa zdecydowała się przyznać nagrodę specjalną dla Wojciecha Mazura, ucznia Zespołu Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Rzeszowie, który był autorem obydwu zdjęć, którym przyznano nagrodę główną w kategorii szkół ponadpodstawowych.



Nagrody i pamiątkowe dyplomy wyślemy pocztą.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Konkursie, a Laureatom nagród  przekazujemy serdeczne gratulacje!

Autor: Małgorzata Mika-Zarębska