Zaproszenie na warsztaty teatralne online

Rzeszów

Zapraszamy chętnych nauczycieli, opiekunów szkolnych grup teatralnych na warsztaty teatralne.

Warsztaty teatralne

Temat: "Kochajcie Teatr w Sobie, a nie Siebie w Teatrze"

Treści:  Każdy warsztat będzie dotyczył innego rodzaju twórczego działania i ekspresji (kreatywność, gotowość na ekspresję) oraz odwagi i radzenia sobie ze stresem. Kolejne moduły nawiązywać będą do innego gatunku literackiego oraz jego interpretacji (wiersz, proza i piosenka) i będą dotyczyć innego twórcy. Uczestnicy otrzymywać będą opracowany zestaw ćwiczeń do wykonania przed kolejnym spotkaniem, aby mogli włączać się w dyskusję oraz prezentację utworów we własnej interpretacji. Celem tych ćwiczeń będzie obudzenie kreatywności i "TEATRU" w uczestnikach oraz zainspirowanie ich do twórczej pracy z ich podopiecznymi.

Termin: 7 grudnia (3 godz.), 14 grudnia (3 godz.), 21 grudnia (3 godz.) - łącznie 9 godzin dydaktycznych (godz. 17.00-19.15)

Prowadząca: Dagny Mikoś

Absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi (2013) oraz Wydziału Wokalnego Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (2018). a wybitne wyniki w nauce otrzymała w 2011 roku stypendium Rektora PWSFTviT w Łodzi, dzięki któremu wyreżyserowała i wyprodukowała swój autorski monodram muzyczny z songami Bertolta Brechta pt. „DAGNY. BRECHT. księżniczka. żebraków”, którym reprezentowała łódzką „filmówkę” na festiwalach w Berlinie, Krośnie, Krakowie, Lublinie i Rzeszowie. Na ostatnim roku studiów na Wydziale Aktorskim zadebiutowała główną rolą żeńską w musicalu „Our House” Tima Firtha w reż. Michała Znanieckiego w Teatrze Rozrywki w Chorzowie (2012). Równocześnie rozpoczęła naukę w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Wydziale Wokalnym.

Po ukończeniu studiów na Wydziale Aktorskim dołączyła do zespołu artystycznego Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, gdzie zagrała swoje najważniejsze role: MAŁGORZATĘ w spektaklu „Mistrz i Małgorzata” Michaiła Bułhakowa w reż. Cezarego Ibera (2019), AKTORKĘ w spektaklu „Lwów nie oddamy” w reż. Katarzyny Szyngiery (2018), EDITH PIAF w „Piaf” Pam Gems w reż. Jana Szurmieja (2018), NAWAL w „Pogorzelisku” Wajdiego Mouwada w reż. Cezarego Ibera (2016), MASZĘ w „Trzech Siostrach” Antona Czechowa w reż. Magdaleny Miklasz (2016) oraz WANDĘ w „Wenus w futrze” Davida Ivesa w reż. Jana Nowary (2015).

Przez kilka lat aktorskiej pracy Dagny zbudowała kilkadziesiąt ról teatralnych, radiowych i telewizyjnych. Na małym ekranie można było zobaczyć ją w serialach: „O mnie się nie martw”, „Wojenne Dziewczyny”, „Zawsze warto” czy w „Pierwszej Miłości”. Aktorka zagrała w ostatnich, filmowych produkcjach Telewizji Obiektyw z Krosna: „Łukasiewicz – nafciarz romantyk” i „Jako w niebie, tak i w Komańczy”.

W 2018 roku aktorka otrzymała dyplom ukończenia nauki w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, posiada bogaty repertuar recitalowy i koncertuje regularnie ze znakomitymi muzykami. W 2019 roku na antenie Polskiego Radio „Rzeszów”, zadebiutowała jako lektorka czytając fantastyczną powieść Moniki Maciewicz pt. „Wiedma”.

Zgłoszenia na warsztaty:
Beata Bałchan
e-mail: Beata.Balchan@pbw.org.pl
tel. 17 853 62 23 wewn. 25

Autor: Beata Bałchan