Tydzień Bibliotek 2019 zakończony

Tarnobrzeg

W tym roku po raz 16 obchodzono Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.
Obchody przebiegały pod wyjątkowym hasłem #biblioteka - mając na celu różnorodność działań w zakresie popularyzacji czytelnictwa w  świecie realnym i wirtualnym. Zasadniczym celem było  zaprezentowanie  wielofunkcyjnej roli biblioteki jaką pełni dla ogółu społeczeństwa informacyjnego.
Należało podkreślić, że współczesna biblioteka jest mocno osadzona w historii, a jednak bardzo odważnie patrzy w przyszłość -  promując nowoczesne źródła połączone z wirtualną przestrzenią informacji i  komunikacji. Ponadto zachęca i umożliwia użytkownikom wykorzystywanie  nowoczesnych technologii mobilnych czego przykładem są e-usługi oraz media społecznościowe.
Mając na względzie przewodnie hasło uroczystości, Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu z dużym zaangażowaniem włączyła się do tego przedsięwzięcia i zorganizowała szereg atrakcji.  W tym zakresie opracowaliśmy bogaty i atrakcyjny program uwzględniający: gry biblioteczne, spotkania autorskie, wykłady, wystawy oraz prezentację różnorodnych wyrobów rękodzielniczych tworzonych z pasją.  Warto zasygnalizować, iż autorzy dzieł rękodzielniczych wykazali się niespotykanymi pomysłami i wysublimowanym kunsztem artystycznym.
Dążą atrakcją dla najmłodszych było spotkanie z Jolantą Tworek autorką zbioru wierszy zatytułowanych „Przyrodyki…”, które napisała dla dzieci aby w ten sposób przybliżyć im piękno i urok przyrody.
Przedsięwzięciu towarzyszyły dwie interesujące wystawy:
  • Rękodzieło i rzemiosło  pt. "Tworzone z Pasją"
  • "Ślady historii w dziejach miasta. Ze zbiorów Krzysztofa Watracza”.

Autor: BP Tarnobrzeg